Kolekcja samochodów księcia Monako

Nie można pojechać na Riwierę Francuską i pominąć Księstwo Monaco z całym jego blichtrem, kasynem, znaczkami i oczywiście samochodami. Tym bardziej, że w Monte Carlo odbywają się Grand Prix Monako Formuły 1, Rajd Monte Carlo (Rallye Automobile Monte Carlo) oraz Rallye Monte-Carlo Historique organizowane przez Automobile Club de Monaco.

Atrakcją jest też możliwość obejrzenia kolekcji samochodów księcia Monako.

RMCH to było moje największe samochodowe marzenie, udział w tym wyścigu. Chłonęłam każdą opowieść uczestników rajdu, witałam gorąco załogi w czasie przejazdu „gwiaździstego”, ale gdy pojechałam do Monaco, zobaczyłam siedzibę najsłynniejszego klubu samochodowego, ulice – świadków wielkich motoryzacyjnych historii to zupełnie wyleczyłam się z moich rajdowych marzeń.

W Księstwie Monaco z każdym krokiem czuje się ogromny snobizm. Jachty, ekskluzywne butiki, beznadziejna panorama miasta z zabudowanym obrzydliwymi hotelami każdym skrawkiem ziemi.

Nie, to zdecydowanie nie moje klimaty, zatęskniłam do dusznego i stęchłego powietrza Bangkoku, bez blichtru mimo ton złota.

Pojechaliśmy to zwiedziliśmy.

Mojego serca nie skradł także garaż księcia, choć w ponad 100 prezentowanych pojazdach niektóre widziałam po raz pierwszy, a to się rzadko zdarza.

Mimo bogactwa księstwa za wstęp trzeba płacić 8 Euro.
Założycielem kolekcji był Rainer III obecnie wszystkie pojazdy są prywatną własnością jego syna – Alberta II.
Urzekła mnie za to kolekcja samochodowych pojemników na kwiaty, fenomenalna! Precyzja wykonania, przepiękne, misterne wzory i kruchość materii, to prawdziwe unikaty, których zachowało się bardzo niewiele, bo pierwsze padały ofiarą stłuczek, karamboli i wypadków.

Można przespacerować się wśród bolidów i samochodów rajdowych mistrzów.


Prezentowane są samochody, którymi jeździła Grace Kelly, a także zrobiony na specjalne zamówienie w pełni elektryczny Lexus, którym książę Albert II i Charlene Wittstock jechali do ślubu.


Jest też osobliwa marka własna Monaco ALA50.

Bardzo bogata i interesująca jest kolekcja automobili oraz powozów i karoc.

Wzruszające prywatne pamiątki.

The Cars Collection of H.S.H. the Prince of Monaco

Otwarte 7 dni w tygodniu od godziny 10 do 17.30.