Hong Kong Marathon odbiór pakietów

Fénykép. szervező

Obiór pakietów i miasteczko biegowe zorganizowano “a célba” w Victoria Park. Zgodnie z duchem czasu należało pobrać specjalna apkę i zarezerwować dzień i godzinę odbioru pakietów.

Na ten dzień mieliśmy zaplanowane przebazowanieczyli zmianę hotelu i po drodze o godzinie 15 zaplanowaliśmy odbiór pakietów. Przyszliśmy za wcześnie, bramy były zamknięte.

Postanowiliśmy posiedzieć na ławce, wygrzać się w słońcu i poobserwować krzątaninę organizatorów. 15 minut przed otwarciem bram okazało się, że zrobiła się spora kolejka a my przegapiliśmy ten moment. Karnie poszliśmy na koniec, dobre 200 m, kolejka rosła w zastraszającym tempie. Nagle wszystko ruszyło i bardzo sprawnie dostaliśmy się na teren miasteczka.

Tradycyjnie do maratonu było najmniej osób. Szybko odebraliśmy pakiet, bogaty w płyn do mycia, proszek do prania, liczne plastry, taśmy, żele, baton i ładną koszulkę. Kár, że nie było torby, tylko plastikowy worek na depozyt, była by niezła pamiątka.

Pokręciliśmy się po miasteczku, było sporo atrakcji ale szybko rosły kolejki i większość sobie odpuściliśmy. Generalnie expo nie imponowało rozmachem.

Wszyscy byli bardzo mili i zaangażowani. Chyba to uderza najbardziej w Hong Kongu niezwykła uprzejmość na każdym kroku.

Zaopatrzeni w tradycyjną hongkongską herbatę z mlekiem (zostaliśmy jej wielkimi fanami) poszliśmy do hotelu. Miasto szykowało się już na obchody nowego rokusmoka.

Maraton zapowiadał się bardzo ciekawie.