37. ULICZNY BIEG SYLWESTROWY TRZEBNICA 2021

W Nowym Roku wersja wirtualna,

a po nowym roku sprawdziliśmy trasę Półmaratonu Kocich Gór.

Nie powiem, że tradycji stało się zadość – bo kilka biegów Sylwestrowych w Trzebnicy opuściliśmy. W tym roku byłoby podobnie, bo poświęcanie cennego dnia urlopu na ten bieg nie jest tego warte, ale organizator przewidział możliwość biegu wirtualnego i chętnie z tego skorzystałam.

Na pokonanie trasy na dystansie 10 km dano trzy dni w dogodnym terminie 31.12.2021 lub 01 – 02.01.2022
Wybrałam Nowy Rok – pogoda była paskudna i padało.

Nie spieszyło mi się, uważałam na nierówny teren i błoto, bo to teraz moja „pięta achillesowa”.
Następny dzień weekendu wykorzystaliśmy na rekonesans trasy Półmaratonu Kocich Gór. I teraz już wiem, że zdecydowanie nie wezmę udziału w zawodach. Pokręcona trasa na początku i na końcu, na polach nawet nie przeszkadzało nam błoto i byliśmy szybsi od wycieczki aut terenowych w trudnym terenie, ale to zdecydowanie nie moje klimaty. Noga znacznie lepiej pracuje na twardym podłożu i asfalcie tu mocno czułam uraz. Cieszyłam się, że zegarek pokazał złe odczyty i niechcący skróciliśmy trasę aż o 7 km. Może jeszcze kiedyś zaatakujemy trasę – latem, jak będzie twardo i sucho.

Tradycyjnie nie będzie podsumowania roku, bo ja kilometrów nie liczę. Biegam jak, kiedy, gdzie i ile chcę. Mam tylko nadzieję, że ton rok pozwoli mi realizować plany – a jest tego sporo. To co wyniosłam z 2021 roku to to, że skupiam się na maratonach, a „przydomowe” zawody biegowe dozuję w ograniczonej dawce.