GPA Stobrawski Park Krajobrazowy

Rajd XIV – woj. opolskie Brzeg trasa Rekreacyjna (92 km)
Fot. Organizator


W tym roku wróciła tradycyjna specyfika Rajdów dla Frajdy – 16 rajdów po dwa w weekend. I tak, po wczorajszym górskim etapie w Dolnośląskim dzisiaj czekała na nas płaska szosa w Opolskim. Na start czekały tłumy w tym wielu znajomych z Via. Na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyjechał Burmistrz Miasta Jerzy Wrębiak z gościem honorowym Wojciechem Pszczolarskim – torowcem, medalistą Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz olimpijczykiem z Tokio.
Fot. Organizator

Startowaliśmy zgodnie z podziałem na grupy i nasza – rekreacyjna była ostatnią. Zapowiedziano spokojną jazdę w mieście ze względu na ruch i sygnalizację świetlną. Wyjechaliśmy w grupce i zgodnie ze wskazówkami mocno ruszyliśmy za granicami miasta. Szybko zawiązaliśmy 3 osobową „ucieczkę” i gnaliśmy do przodu. Kolejno wyprzedaliśmy kolarzy, którzy szybciej od nas wystartowali. Wreszcie zatrzymał nas ogromny peleton, który blokował całą prawą jezdnię. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje ale długo nie zastanawialiśmy się i popędziliśmy do przodu. Wyprzedziliśmy wszystkich – okazało się, że na czele peletonu jedzie burmistrz na swoim miejskim rowerze. Czołówka PRO dogoniła nas dopiero kilka dobrych kilometrów dalej, tuż przed rozjazdem tras. Mieliśmy ogromną satysfakcję.
Fot. Organizator

Jazda układała się dobrze, pracowaliśmy na zmianach a ja odliczałam kilometry do mety. To miała być najdłuższa nasza trasa rowerowa. Na szczęście meta wyznaczona była na 82 km, kolejne 10 km to już spokojny dojazd do bazy i miejsca startu.

Jazda była niezwykle nudna, płaskie etapy jednak nie są dla nas. Miałam kryzys na 70 km, trochę pomarudziłam, ale wzięłam się w garść i do mety dojechaliśmy jako pierwsza trójka. Tym razem nikt nie odebrał nam już kreski!