WIRTUALNY BIEG HASIORA

Wirtualny świat biegów daje nieograniczone możliwości udziału w ciekawych zawodach, wystarczy wyobraźnia i odpowiednia motywacja. Do Zakopanego nigdy bym nie pojechała pobiec w zawodach 5 km a tak

Wyobraźnie niewątpliwie miał bohater bieguWładysław Hasior. Na mnie największe wrażenie zrobił wózek z krzyżami, pracę obok innych bardzo sugestywnych dzieł widziałam w Galerii Władysława Hasiora.

Bieg ma krótką historię w tym roku miała odbyć się trzecia edycja, pierwsze zawody zorganizowano w 2018 у 90 rocznicę urodzin artysty. A dlaczego organizatorzy w ogóle zdecydowali się zorganizować zawody biegowe?

Idea uczczenia pamięci Władysława Hasiora poprzez organizację to inicjatywa pracowników Muzeum Tatrzańskiego po lekturze pamiętników artysty znajdujących się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego. Hasior był również utalentowanym biegaczem, uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski, ustanawiając rekord na dystansie 5 км. Wprowadzając codzienne treningi szybkościowe, truchto-biegi, systematycznie dokumentował swoje osiągnięcia w zeszytach, zwłaszcza w latach 1952-1956.

Фотографија. Muzeum Tatrzańskie

Maciek przetruchtał 5 км, bez rekordu i mnie u boku.