Maraton des Alpes-Maritimes Nice-u Cannesu


Komunikacija na poljskom TV: “Francuska bjesni uragan Angeles - 170 km / h, visoki valovi, 160 tisuća. stanovnici bez struje, jedna osoba nedostaje (uništio kuću nakon klizišta) lijepo.

Noć prije maratona spavao sam jako loše, to može kroz bjesni oluja i pljuskova. Start zaplanowano na godzinę 8, imali smo oko 1,5 km od hotela, jer nismo imali pauzu u sred noći. Ustali smo u kulturno 6, Francuski racer je doručak: Baguette sa sirom i odjeven u termo deka polog prije nego što smo došli na ovaj przemokliśmy. Davanje vrećice se nije rezervne Ni kiša odlaže stvari, padala je kiša tako teško. sakrio smo u šator expo uz mnoštvo trkača. Nekoliko puta prošao još jedan “cloudbursts” a deszcz padał w poziomie przy porywistym wietrze.
Fotografija. Maraton des Alpes-Maritimes Nice-u Cannesu

On je izrastao iz kiše je svijetlo samo da je kiša i otišao početnih zona. Hrabri gužve Guste, odjeveni u vreće za smeće, folijom, rtova i druge smiješne kostime čekao početak. Najwytrawniejsi trkači još nije toplo-up. I odjednom smo čuli poruku s megafonima, da je situacija loša, Ceste su pozalewane i zbog naše sigurnosti smatra referentnom trčanje. “Informacije će se na redovnoj osnovi”. To se ne očekuje. Kiša je prestala, ali nebo, osobito na horizontu imao plave boje. “Organizatori u dogovoru sa službama učiniti sve što je mogao pokrenuti maraton, planirani početak je vjerojatno da će biti 8,30”.
Uff. Dobro će se izvoditi i samo pola sata obsuwy, udahnuo sam uzdah, ali nisam bio zadovoljan: natopljena sam i smrznute uhvaćen u bijegu od službenog pic. zvjezdice u Cannes!
Fotografija. Maraton des Alpes-Maritimes Nice-u Cannesu

Kako su organizatori najavili na 8.30 smo počeli, bez dodatnih teškoća. jedva 200 dosięgnęły metara ispred nas crni oblaci, što smo vidjeli na horizontu, a drugi pljusak doslovce nije ostavio suhi konac. Čak je i uvod ne bježati od kiše.
Fotografija. Maraton des Alpes-Maritimes Nice-u Cannesu

Biegliśmy, to gužve. ulice pozalewane, Ponekad je stajao do gležnja duboka voda. Otrčala sam do rubnik i vodio guska. Bodovi su bili na navodnjavanje 5 km, a unatoč golemom količinom vode iz čaše oko i nekoliko gutljaja sam se u svakoj točki. Tijekom pljusak nije bilo ništa vidio, siva, zid magle i kiše i toliko uživali u čarima Azurnoj obali. Nakon otprilike 5 Kiša smanjila km, samo je kišilo. Mi ran daleko – 10 Stekao sam dojam km, je prestao padati, iako je samo kropiło.
Fotografija. Maraton des Alpes-Maritimes Nice-u Cannesu

Antibe – “pola” Sunce na horizontu, do sada sam trčanje dobro, unatoč bazen cipele. Nakon 24 Prvi put sam kriza km, Želio bih biti na cilj u toplini i suncu. Zatim dolazi kiša, trčimo kroz more, valovi poplave na ulicama, povećava vjetar puše u lice i imati do kraja – sve. Do sada, u osnovi ravna put dobiva brežuljkast, Mi smo mali najveći uspon put, na ušću nalazi se u bočni položaj racer, čeka pomoć. Wypogadza, a ruta je sve više valovit.
Fotografija. Maraton des Alpes-Maritimes Nice-u Cannesu

Od početka maratona, ja tradicionalno “Freed”, pored 21 km Maciek uhvaćen i sustigoše me. Od 30 km već je vodio zajedno. Imao sam većih i manjih kriza, najmniejsze wzniesienia mnie męczyły ale najgorszy okazał się wiatr na 7 km prije cilja. Toczyłam się ale wiedziałam, że do mety dobiegnę, z tempa i czasu 1.48, które miałam na 21 km, nic nie zostało. Minęła mnie grupa biegaczy z zającem na 3.45, zniknęli za horyzontem i wiedziałam, że teraz czeka mnie grupa na 4.00.
Fotografija. Maraton des Alpes-Maritimes Nice-u Cannesu

Odliczałam kilometry do mety: 12, 7, 5, 3… Wbiegliśmy do Cannes, byliśmy susi za wyjątkiem butów. Na 40 km leżał kolejny biegacz, medycy już się nim zajmowali. Wreszcie meta. Plan zrealizowaliśmy w 100%, miało być poniżej 4 h i było. Dostaliśmy piękny medal, plecak, do którego pakowali nam przekąski (woda, orzeszki, kanapki, jabłko, banan, keksi, žele bonbona) – podobnie było w Barcelonie na połówce. Dość dobrze zorganizowano te strefy, jedynie wyjście było bardzo utrudnione przez czekających na biegaczy bliskich.
Wbrew warunkom pogodowym był doping na trasie, może nie w oszałamiających ilościach ale jednak. I tak podziwiałam ludzi, że stali, mokli a mimo to gorąco nas dopingowali. W Cannes były już tłumy.
I to tyle pozytywów.
Nie za bardzo wiedzieliśmy gdzie jest przywieziony depozyty, drogowskazy nie były jednoznaczne. Musieliśmy iść spory kawał do ciężarówek i potem samemu wdrapywać się na pakę i wyszukiwać worki (!). Jeszcze gorzej było z powrotnym autobusem do Nicei. Kierunkowskazy były pourywane albo poprzekręcane od wiatru, wolontariusze nie wiedzieli, gdzie staje autobus. Zapytany policjant wskazał nam dworzec kolejowy, ale na miejscu okazało się, że odjeżdżały tylko zwykłe miejskie autobusy a nie specjalne dla biegaczy.
Fotografija. Maraton des Alpes-Maritimes Nice-u Cannesu

Wróciliśmy nad nadbrzeże i na czuja kierowaliśmy się do portu, kolejny kilometr spaceruNa szczęście stał autobus i było dla nas miejsce, po chwili oczekiwania zapełnił się w 100% i ruszyliśmy w drogę powrotną, objazdem, autostradą do Nicei. Wysiedliśmy koło miasteczka biegowego, które już demontowano. Poszliśmy na Promenadę Anglików posilić się i odpocząć. Z planu moczenia nóg w morzu nic nie wyszło, bo ze względu na wysokie fale zamknięto zejścia na plaże.

Podsumowując cieszę się, że przebiegliśmy Marathon des Alpes-Maritimes Nice-Cannes, był na mojej liście ‘majoraod początku przygody z bieganiem. Trasa może jest i widokowa, my nie mogliśmy w pełni tego docenić, jest na pewno niełatwa. Drugi raz nie zamierzamy zmierzyć się z tym maratonem, choć tym którzy nie biegli z Nicei do Cannes polecamy, na kraju kako TV dao kao oluja dogodi jednom 20 godina!
Fotografija. Maraton des Alpes-Maritimes Nice-u Cannesu

42K: 03:56:39 u 03:56:41