RunKayakBike

Од самиот почеток, да почне RunKayakBike би требало да биде забавно. Како инаку да се третираат луди трио: 6 км рок, 16 км велосипедизам пат и мотокрос 3 км кајак на Prosna?


Start zaplanowano na godzinę 16, имавме многу време за да се постигне мирно Wieruszowa, предност е премногу скапоцен, едноставен, две ленти. На самото место во шумата подготвени канцеларија организатор и зона промени. Добивме стартер пакети, општината и спонзори се обиде да: bidon, napój, baton, крцкава, маица, ранец и супа и колбас во завршница, вода по желба што повеќе може да сакаш.

Ние извлечени на велосипеди и весело разговарал со соседот, кој паркиран автомобил во близина. Научивме, тој вози велосипед, но кану ќе тече за прв пат во мојот живот ... не е добро, Но, тоа е забава.

Велосипеди станала фатени во седло со промени зоната. Имав проблем со тоа, и кога јас се бореше да ги собереш на рамка дојде друг играч и ми помогна. Тој собрал на велосипед и да се најде - тешки. Втората фаза од натпреварот беше мојата главоболка. Ја знаев и, што работи добро и се израмни преку, но на велосипед – мојот бел Reto на тесните гуми, Имав големи проблеми.

Пред почетокот имаше микс, формула е премногу иновативни и никој не знаеше како конкуренцијата и промените ќе изгледа. Јас сум полн со восхит за организаторите, Се обврзувам таква задача и да ги постигнат е голем предизвик. Сите, сепак, успеа да се совршено.
Ние постави на почетокот, Се згрозив и броев 6 kobiet, вклучувајќи ме и мене.
Wystartowaliśmy, на почетокот 6 км рок.
Фото. tugazeta

Турнејата беше предводена земјени патишта, променлива површина: asfalt, szuter, патека, поле патека. Ние се стрча во просек за задоволство беше многу топло и заостанато. Се држеше во празно, и налетав на транзиција зона како прва жена. Зедов велосипед и се обидов да се стави шлемот во бегство. не можам да ја, Значи јас престанав, Го ставив и компресирани, Истрчав и имав можност да ги тргнеме на велосипед.
Фото. Patrycja

сега 16 мотокрос км пат. Се започна со парче асфалт, тогаш возеше во областа и почна да се. Мојата тесните гуми целосно несоодветни за возење во областа. Лабава песок предизвикани, дека на задното тркало е uślizgiwało, Јас не се борел да ја наруши. Јас чекав додека девојките пред мене. Имав само "велосипед поштарот". Тој трчаше колку што е дозволено. На областите што се возеше во шумата и тоа беше дури и полошо. Хил ја надмина неспорни на пат со велосипед, две повеќе исти: велосипед, исповед, на велосипед и "цевка". Шума фрагмент спомени најлошото, Тоа беше најголем песок и многу нерамен пат, За среќа, со должина од околу 500 m, дали тоа ќе биде повеќе јас не знам дали јас ќе им даде совети. Што се возеше низ технички автострада, Јас конечно може да ги растера, ветровито, но јас бев среќен со површината на ниво. Сонцето веќе не блескаше, тоа беше облачно. Потоа тој се борел со szutrem, песок и дупки. Велосипедизам на патиштата тоа што беше толку голем предизвик, driveways, górki, собири, улица во движење, патека, бетонски плочи – беше, како што може да се замисли. Јас го престигна неколку момци на нивните теренски велосипеди, Реков со изненадување, Сè уште сум прв меѓу жените. Јас се повлече во промени среќен зона, дека никаде не се префрла на мојот, на велосипед беше, внатрешната цевка не се скрши и јас бев во можност да се прошетаат овој луд пат.
Fot.Patrycja

Се обидов да ги обесува на велосипед, но не го присили да заспивам пошта, девојката со услугата побрзаа да ми помогнат, но јас реков, Јас не одам за да им помогнам, а само oprałam, Зедов спасување и се упатиле кон почетокот. Слушнав крици: шлем и јас ја отфрли неговиот старт на трева. Истрчав прилагодени пристаништето на последниот натпревар: 3км со кајак. Истрчав надолу кон водата, организаторите чекаа со кану, Добив и почна веслање придружени со дожд. Моравме да плива за повторување 1,5 километри. Јас веслале и веслале, без крај. Јас го надмина две момчиња, мене никој напред кон финишот. Нетрпеливи, го прашав дали доаѓаат од спротивната насока до релапс, Конечно го видов. Тој го направи малку трската, Се свртев и мораше да се преземе за да се заврши. фрагменти реката стесни, Сега јас донесе голем број на кануа. Плачев безбедност пат, że jestem 16 Отворен и прва меѓу жените. Последниот километар и брзо ја надмина конечно мост - Мета и крајот. Јас беше преплавена, вчудоневидени и многу среќен. Со задоволство ја искористи предноста на понудената помош при излегување на кајак. Отидов во зоната за замена за да се даде елек и таму во кошница кога мојот број ме чекаше шлем. Тоа е многу убаво, Ви благодарам.

Ние промени работите неугледни, Ние спакува велосипеди и отиде на празникот.
Организаторите чекаше додека сите ја заврши трката, казнени поени додаде до, имало било двосмисленост со велосипедизам пат и се приклучи на церемонијата на затворање и награди. Wszystkie 6 жените биле доделени на отворено.

Јас сум полн со восхит за организацијата да се земе како суровата конкуренција. Имавме вкусни, три правци се означени и заштитени, зона промени се проверува и сите играчи имаат успешно завршени борби. Се надевам дека, дека следната година повторно ќе биде во можност да ги преземат предизвикот, иако тоа не е толку очигледна.

Ако организаторите одлучи да се направи обид, ние сме задолжително. Јас би го препорачал секој marzącemu на професии три 😉 борби беа откровение во кајак натпревари, сите совршен за летно попладне, растојанија избраната точка. Јас нема да се држат до организацијата, бидејќи јас навистина немаат ништо да.
нула отпад – пакети се издадени во хартиени кеси. Секој играч доби шише со вода. Водата беше само со промена на зоната во пластични чаши, но тоа не беше многу, а се што е исчистена, на пат без śmiecił.