Smolecka (за)отвор

Тоа беше нашето прво време (за)Dyszce, Ние конечно се вклопуваат термин и одлучи да се види како работи во Smolec.


Попладне почнат ме малку нервозен, чека цел ден и "краток спој" на крајот на денот, Ова не е нешто ми се допаѓа. Времето беше добра како и обично во бегство, но организаторите мудро се грижеше за две точки на вода 10 км пат и на водена завеса.
Фото. Smolecka (за)отвор

Добивме пакети и нивната големина во изненадување, платнени торби беа полнети до гребенот со сите добри работи, слатки од локалните етикети и поставен со тагови (за)отвор.
Ние не може да се ослободи од лавови, секаде каде што беа полни со нив, со нетрпение делење пет.

По честитки, што не беше крајот, многу пријатели трчаше, zgotowanej загревање на селекторот функционална обука, страстите кои доаѓаат, дојде време за почеток.
Слика. Андреј Szczot

Јас го прочитав прописи пред да се запишат на курсот, но овој пат не се обрне внимание, бруто време брои. Наместо тоа, насекаде, тоа е веќе стандард, која е донесена за класификација на нето време. Јас не се наметнува на почетокот, Maciek стоеше многу подалеку. Ние во собата, и јас сум на пат со интерес, Никогаш не сум се стрча во Smolec. За прв пат јас се кандидира конзервативно, "Јас не знам што дебне зад аголот", згора на тоа, времето малку се вари мене - повеќе отколку што очекував. Конечно, на мета - време, Па ако не се обучуваат, Ова не треба да очекуваме добри работи. Не постои ништо да се жалат, бидејќи јас бев 12 жена на завршна обработка и 4 w swojej kategorii, на 3 Сепак, на многу места не бев.

Во финишот за мене сосема неочекувано тој ми даде медал сторителот на сето ова конфузија, Бев многу пријатно изненаден од гестот, Ви благодарам Kamila.
Конечно, може да се занесе во атмосферата пикник, лежи на тревата, прекрасни кул пијалок, мед, природни izotoniku и јаде вкусна грашок супа со плоча. Прослава со пријателите скијање одмор во Smolec, и кој е, спортски активности, бидејќи жителите е огромна: обука крос-кантри, функционални, фудбалски тим и поддршка на едни со други (Чувам моите прсти ја преминал за спроведување на плановите Ела!). Тој падна присуство евиденција, што не ме изненади, Но народот не се мачат и секој имаше место за себе.

Турнејата е интересно, јамка, разновидна и повлажна. со доброволно, ако рокот ќе се вклопи, Ќе се соочиме со тоа следната година. Може да се види на вклученоста на жителите, нивната работа за курсот, ентузијастички се поздравија и се радуваше со нас. Од време на време тоа ме потсети на еден маратон du Medoc во Франција, каде што жителите се излегува во толкаво мнозинство за трасата трка, Тие се расположи и да си игра со тркачи и да видиме, тие имаат овој многу забавно и весела добра. Ваквите позитивни крос-кантри забава и лудило, а не само колики, бегство повторно, патот затворени до шумата и најдобрите, а не да се уништи нозете на асфалт, ретки во Полска. Мило ми е, Јас ги открив како блиску до Вроцлав – во Smolec.

10К: 00:46:00 (4 K40) во 00:48:30