Classic Remise Berlin

Berlin nas zaskoczył

ilością klasycznych Mini na ulicach!

Naliczyliśmy koło 10 Mini, większość zaparkowana przy najbardziej znanej ulicy handlowej z wielkimi domami towarowymi i eleganckimi butikami. Mimo niesprzyjającej pogody wszelkiej maści klasyki poruszały się po berlińskich ulicach a nam przyjemnie było patrzeć na te piękne samochody. Nogi same nas zaprowadziły do mekki samochodów z duszą czyli Classic Remise.

Otwarta w 2003 w przebudowanej zajezdni tramwajowej Remise jest garażem, warsztatem, klubem, centrum spotkań pasjonatów i miłośników szeroko rozumianej motoryzacji. Otwarta jest 7 dni w tygodniu a wrażenia i oglądanie jest bezpłatne. Zaskoczyła mnie ilość berlińczyków a także przyjezdnych, którzy z zainteresowaniem oglądali samochody, Remise odwiedzają całe rodziny.

Pięknie przygotowane wnętrza kryją piękne samochody: garażujące, wystawione na sprzedaż oraz restaurowane w warsztatach, sportowe stajnie i pochowane pod pokrowcami co cenniejsze klasyczne kąski.

Zdziwiłam się bo w Remise króluje włoska motoryzacja z moimi ukochanymi bykami: Espadą, Countach i Diablo SE30.

Parkuje też auto znanej podróżniczki

Brakowało mi zabytkowych BMW i Porsche, gdzie się podziały?

Czyżby racjonalni Niemcy pokochali włoski temperament i magię Pininfariny?

Classic Remise jest na mapie Berlina punktem obowiązkowym, warto zajrzeć do garażu sąsiada, zwłaszcza jak jest tak duży i zadbany.