12. PANAS Półmaraton Ślężański

Јас не ќе се:
– Тој се пожали за времето – за нас тоа беше само на време,
– и недостатокот на обука работи, – од 24.02 ние трчаше на маратонот и само 10 километри,
ние едноставно се уште не се вратени од Танзанија, бевме некаде под Килиманџаро, затоа што 12. Halfmarathon Ślężański ние трчаше побавен од претходните две.
Фото. Маргарет Активни Swidnica


Искрено, Сакам кога паднав од Slezanski полумаратон круна. Атмосферата беше подобар, оние кои дојдоа да уживаат во оваа трка, и не колектори. Јас разбирам и знам организаторите, дека “Да се ​​биде на листата” тоа е важно за нив, бидејќи Шапка врати кралеви и народот на тркачите.
Влеговме многу порано, односно ние паркирани, Ние зедов пакети, па дури и ја искористи предноста на “мотивациски слики”, да биде фатен на големиот екран на 17 km trasy. Дали ми помогне, а не, но барем јас ги видов.

Wiedzieliśmy, тоа ќе биде лето, сонцето и само 3 укажува на вода. Zastanawiałam się, или не да се земе шише 500 ml вода, Го имав со мене до почетокот. Ја знаев и, дека по пијам доброволно Tąpadła, а организаторите не се предвиди има вода.


Pobiegliśmy, првиот, некаде 3 км индивидуални ме вознемири на велосипед, што пристигнав и се наметнува својот пат низ толпата на тркачите. а потоа од 4 Броев км километри на вода, кој беше на 7,5 километри, пат цело време беше во полн сонце. Тркачи почна да се готви, Видов поднесе оставка рамото и назад кон почетокот. Јас не сум бил премногу топло, Истрчав слободно, Темпото на обука. Тие не помине за забрзување спуст, Знаев, Тој чека за најлошото 5 километри пред финишот. Вагонот е бесен sady, за мене тоа е најмногу досаден дел од трасата. 4 обука (декември – февруари), која тој се стрча и го даде толку малку – Овој пат се секогаш боли исто. Преживеав.

Тој ме престигна Maciek, Не сакав да се борат, пред мене беа последните два рида и најомразениот дел на трасата. Biegłam, Јас помина овие, она што се случило. мета.
Фото. Еди Marciniak

Ние го зеде оброк како кометите и брзо маршираа во автомобилот и возеше дома.
И ако тоа не е 12 Полумаратон Ślężański, Јас мислев, Тоа е жално 13.
За мене, ова полумаратонот нема атмосфера. Многу подобро водење обуки, каде што група на турнеја, за да го поздрават тркачи, Пријатели понекогаш возење на автомобил, и ќе додадете сила pokrzyczą.

По втор пат јас ветувам, дека курсот не можам да се регистрирате, Ќе видиме како 2020. Вежбање дефинитивно да, нема конкуренција.
Мислам дека, дека организаторите треба да се направи точка на водата, знаејќи го она што е објавен на температурата. Прво на вода 7,5 км е премногу доцна. Познавањето на обликот на пат тоа ќе биде најдобро да се даде на точка 4-5 километри, потоа уште за поднесување. Ја знаев и, каде наводнување punty, Знаев, тоа за мене тоа ќе биде доволно, свесно да донесе одлука, дека јас го користам во вода и организаторите не се. Ја знаев и, дека нема хранлива поени, Имав мојот гелови. Сепак, иако јас не сум верник круна, учество во кои таа ги презема. И со сите големи симпатии за организаторите треба да реагира sobótczańskich опрема, Не се откажувам рутина, додадете точка да се разгледа со вода и најмалку една точка од коцки шеќер на, во секој случај, планински пат.
21К: 01:46:24 во 01:48:15 (15 K40)