5. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój

Po raz pierwszy w biegowej historii wstałam rano i stwierdziłam, że nie jadę, nie chce mi się.
Foto. ProRun

Po zaskakująco udanym starcie w zeszłym roku, byliśmy zdecydowani wystartować kolejny raz. W tym roku całą organizację przejął Pro Run i zaproponował zmianę trasy. Mieliśmy wybrać się na rekonesans, próbowaliśmy trzy razy, ale za każdym razem, coś nam nie pasowało. Koniec końców, pobiegliśmy “w ciemno”. Trening i tak by się nam nie przydał, bo trasa była zmieniana kilkukrotnie, ostatni raz na dzień przed zawodami. I tak z prawie 24 km zrobiło się 21 a górski półmaraton stał się jeszcze bardziej pod górkę, bieg po asfalcie ograniczono do minimum (1,5 km).

Foto. ProRun

Po maratonie w Warszawie nasze treningi przeniosły się na kanapę, wo “pedałowaliśmyGiro, ostatnie bieganie 9,6 km mieliśmy 3 Mai, a start był 13 Mai…
Moja niechęć do startu była w pełni uzasadniona. Jednak nie byłabym sobą, gdybym się poddała i odpuściła, natürlich, że pojechaliśmy i wystartowaliśmy. Lekko nie było!

Foto. White Grizzly

Palące słońce a górek “więcej niż ustawa przewiduje”. Biegłam i maszerowałam, byle do mety. Tylko w tunelu dostałam skrzydeł i wyprzedziłam “wszystkich przed sobą”. Zmiana trasy bardzo mi przeszkadzała, często zaskakiwała, a końcówka dobiła.
Maciek dopadł mnie już na 6km i potem dzielnie mi towarzyszył.

Foto. Biegaj w Jedlinie

Na mecie zameldowaliśmy się z dobrym czasem. Dostaliśmy, tradycyjnie w Jedlinie, medal wypalany z glinki (Ich bin sehr glücklich, że ProRun to zachował), pyszną wodę z wkładką od Wodociągów, posiłek (tym razem mało udany) i świerk jedliński do ogródkowej kolekcji.

Biegłam jak biegłam, nic więcej nie mogłam zrobić, to nie był mój bieg i dzień. Jestem zadowolona z wyniku, wylądowałam na 5 miejscu w kategorii i byłam 26 kobietą na mecie.
Tradycyjnie oszczędzałam się na zbiegach, bo nie chcę “złapać” kontuzji i denerwowały mnie “pociągi” pędzące na złamanie karku. Trasa bardzo mnie rozczarowała, wiem, dass “górale” będą zachwyceni, ja wolę zeszłoroczną. Na razie nikt na Jedlinę w przyszłym roku mnie nie namówi z resztą na maj 2019 mamy już ambitniejsze plany.

Foto. ProRun

21K: 02:19:10 in 02:19:10 (5 K40)