5 Dziesiątka WROACTIV

Jubileuszowa 5 edycja Dziesiątki Wroactiv dla nas trzecia.

Fénykép. Paweł Mazurczak

Tradycyjnie w marcu, tradycyjnie na stadionie Wrocław, tradycyjnie 10k po asfalcie, tradycyjnie ponad 1000 zapisanych.

Bieg jest “wygodny” mimo tylu uczestników, podobnie, sprawnie działa biuro zawodów, depozyt. Jest sporo miejsca i każdy znajdzie je dla siebie. My przed biegiem przycupnęliśmy koło głównego wejścia do biura.

Fénykép. Leon Dubij

Mieliśmy mieć wspólną rozgrzewkę z Running Academy, ale zagadani ze znajomymi nie zdążyliśmy się załapać. Coś tam potruchtałam, kilka wymachów, tu skip A tam C i poszliśmy na start. Razem z ponad 1200 biegaczami wystartowaliśmy. Nic nie oczekiwałam po biegu i wbrew opinii, że to najważniejsze zawody otwarcia sezonu, start traktowałam na luzie. Zresztą nie wiedziałam czego się spodziewać dwa tygodnie po maratonie.

Fénykép. Paweł Mazurczak

Zaskoczyła mnie pogoda, wyszło słońce i świeciło bezczelnie prosto w twarz do nawrotu na 5 km. Ja się ugotowałam. Po Izraelu nie mogę się dostosować do panujących teraz temperatur, ciągle mi zimno. Na biegu jednak zrobiło się ciepło i temperatura mocno poskoczyła do góry, a ja ubrałam się na “długo”.

Fénykép. Fotosa

Meta i znów to samo, zamiast wypluć płuca, dać z siebie wszystko to ja sobie rozkosznie truchtam, wyprzedzają mnie – niech wyprzedzają. Gdzie wola walki! Takim sposobem o 1 s przegrałam 6 miejsce w kategorii. Dramatu nie było, poprawiłam się w tym biegu od zeszłego roku.

Fénykép. Fotosa

Maciek dobiegł do mety z życiówką i “rosną mu skrzydła” już od kilku miesięcy.

10K: 00:44:17 -ban 00:45:24 (K40 7)