2. Bieg Oborygena

Podobał nam się pierwszy Bieg Oborygena – sprytnie zaadaptowana Australia do Obornik Śląskich, ciekawa trasa i dobra organizacja, więc na drugim biegu nie mogło nas zabraknąć.

Rano we Wrocławiu padało w Obornikach Śląskich było tylko pochmurnie. Miałam nadzieję, że w tym roku australijskie lato na Oborygenie trochę odpuści i tak było do 5 km, potem słońce wyszło zza chmur i było upalnie jak w zeszłym roku.

Fotografija. Trenuj z Nami

Organizatorzy przygotowali bardzo oryginalne nagrody, statuetki z bumerangiem. I był to jeden z nielicznych biegów, w którym chciałam wygrać trofeum. Na szczęście w tym roku nagradzano 3 pierwsze osoby w kategoriach, Dakle, šanse ali pritisak je rastao i tako je,,pl,Nakon zagrijavanja i pogaduchach,,pl,u ravnini s plamena pištolj skinula,,pl,Atletika tim Prusice,,pl,Unatoč rekordnom posjećenosti na relaciji nije bio zauzet,,pl,drugi pobjegao u šumu,,pl,Zaboravila sam koliko je varirao je ovo put,,pl,Upoznao sam sve češće km,,pl,šetači,,pl,koji je porazio put,,pl,km prije cilja prošao sam djevojku,,pl,Mislio sam da je favorit za utrku,,pl,To je trčanje po dvije kolegice,,pl,Ona je teturajući na nogama,,pl,sve dok se završiti,,pl,jednom na putu ili ne ja sam gledao,,pl,To je bio moj bumerang,,pl,Do kraja nisam vjerovao,,pl,Ne broje na otvorenom,,pl,Koala medalja na cilj i ukusna juha s slanutak i peršina,,pl.

Po pogaduchach i rozgrzewce, równo z wystrzałem armatnim wystartowaliśmy.

Fotografija. Athletics Team Prusice

Mimo rekordu frekwencji na trasie nie było tłoku, wszyscy rozbiegli się po lesie. Zapomniałam już jak urozmaicona jest to trasa, podbiegi, zbiegi, piach. Łatwo nie było.

Fotografija. Athletics Team Prusice

Fotografija. Athletics Team Prusice

Nakon 6 km coraz częściej spotykałam “spacerowiczów”, których pokonała trasa, około 2 km przed metą minęłam dziewczynę, którą uważałam za faworytkę biegu. Była prowadzona przez dwóch kolegów, słaniała się na nogach. Biegłam, byle do mety, na trasie ani razu się nie obejrzałam. Byłam 3 kobietą na mecie, bumerang był mój!

Fotografija. Oborniki Silesian

Do końca nie dowierzałam, nie liczyłam na open.

Fotografija. Trenuj z Nami

Na mecie medal koala i pyszna zupa z ciecierzycą i pietruszką, ukras ukrašen salvos od topovskih pobjednika i izvlačenje nagrada,,pl,Ne krivim povećanje posjećenosti,,pl,vrlo ugodan odmor na kraju tečaja uz dobru organizaciju i atmosferu oborygeńską,,pl,Mi vidimo se iduće godine,,pl,OTVORENO K,,en,Odgovarati na ",,en,Kamila Kowalska-Bartosik na Facebook,,pl,Ruta zapravo teško,,pl,Dakle, čestitke tebi i neizmjerno velik rezultat,,pl.
Nie dziwię się wzrostowi frekwencji, to bardzo przyjemny bieg na zakończenie wakacji z dobrą organizacją i oborygeńską atmosferą. Widzimy się za rok!

10,4 K: 00:50:00 (3 OPEN K i 1 K40) u 00:50:58