BERGAMO TÖRTÉNELMI GRAN PRIX,,en,a show,,en,nem egy verseny,,en,vagy hogyan lehet megtalálni egy esélyt a történelmi központjában a show,,pl,úgy érzi, a tisztességes,,pl,magas oktánszámú füstök,,pl,hallani drágaköveket,,pl,pfújol Automotive szörnyek és hogy mit csinálnak az aszfalttal,,pl,Úgy volt, hogy összeházasodnak az olasz eszpresszó és a moslék,,pl,Ez nem egy provokáció,,pl,ez a mi szubjektív benyomások a látogatás után - két nappal,,pl,na Concorso d'Eleganza Villa d'Este,,it,Szombat egy teljes kamu,,pl,Vasárnap volt, hogy ellensúlyozza a csalódás csak egy porszem kisebb ...,,pl,Mille Miglia vagy a történelem piros nyilak,,pl,Ebben az évben, amikor elhaladt,,pl,km verseny révén Olaszország,,pl,Hagyományosan indul Brescia,,pl,Ezután a személyzet megy keresztül Verona,,pl,Vicenzę,,en,Padova,,pl,Modena,,pl,Perugię,,en,fal,,lt,Róma,,pl,Parma,,pl,Mantovę,,it

is a show, not a race…

czyli jak przypadkiem znaleźć się w centrum historycznego show, poczuć porządne, wysokooktanowe spaliny, usłyszeć perełki, tfu motoryzacyjne potwory i zobaczyć co robią z asfaltem.

Rozczarowani Concorso d’Eleganza Villa d’Este, nie czekaliśmy na prezentację. Zdecydowaliśmy się wrócić do Bergamo i zwiedzić starówkę. Wjechaliśmy kolejką funicolare do Città Alta i wąskimi uliczkami szliśmy za tłumem ludzi. W oddali zobaczyliśmy flagi z bykiem…

Na placu odbywało się Bergamo Historic Gran Prix. Auta uczestniczące w BHGP wzbudziły nasz zachwyt, to była “najwyższa liga”.

Ku naszemu zdziwieniu, załogi zaczęły szykować się do drogi. Bałagan z wyjazdem przypominał ten panujący na naszych rajdach, czyli z nami wszystko w normie i wszędzie jest tak samo.

Tajemnica Circuito delle Mura. Azt hittem,, że auta pojadą w dalszą trasę, ale okazało się, że jeżdżą dookoła murów starówki. Można było je podziwiać do woli i delektować się tym, co jest najpiękniejsze – obserwować w środowisku naturalnym, na drodze, podczas jazdy. Do tego przecież zostały stworzone.

Bergamo Historic Gran Prix swój początek miał w 1935 év, wyścig liczył 70 okrążeń czyli 240 km. Benne 2004 amikor 69 latach zdecydowano się ponownie organizować BHGP w formie show dla publiczności, zawsze w ostatnią niedzielę maja. Prezentowane są dwie sesje po 4 okrążenia w kategoriach: MOTO GP, GTS i F1.

i warto być wtedy w Bergamo na starówce.