BERGAMO HISTORIC GRAN PRIX

is a show, not a race…

czyli jak przypadkiem znaleźć się w centrum historycznego show, poczuć porządne, wysokooktanowe spaliny, usłyszeć perełki, tfu motoryzacyjne potwory i zobaczyć co robią z asfaltem.

Rozczarowani Concorso d'luksuzan Villa d'Este,,it,ne čekamo prezentacije,,pl,Odlučili smo se vratiti u posjet na stari grad i Bergamo,,pl,Vozili smo se u vlaku funicolare Città Alta i uskim uličicama smo hodali kroz gomilu ljudi,,pl,U daljini smo vidjeli zastavu s bikom,,pl,Trg je održan u Bergamo Povijesni Gran Prix,,pl,Vozila na BHGP pobudila našu radost,,pl,bilo je,,pl,najviša liga,,pl,Na naše iznenađenje,,pl,Posada je počela da biste dobili spreman za put,,pl,Nered s odlaskom nalikovao koja je prevladavala na našim skupovima,,pl,to jest, sve nas u standardu i svugdje je jednako,,pl,Misterija Circuito delle Mura,,pl,da je automobil će ići dalje u ruti,,pl,ali se ispostavilo,,pl, nie czekaliśmy na prezentację. Zdecydowaliśmy się wrócić do Bergamo i zwiedzić starówkę. Wjechaliśmy kolejką funicolare do Città Alta i wąskimi uliczkami szliśmy za tłumem ludzi. W oddali zobaczyliśmy flagi z bykiem…

Na placu odbywało się Bergamo Historic Gran Prix. Auta uczestniczące w BHGP wzbudziły nasz zachwyt, to była “najwyższa liga”.

Ku naszemu zdziwieniu, załogi zaczęły szykować się do drogi. Bałagan z wyjazdem przypominał ten panujący na naszych rajdach, czyli z nami wszystko w normie i wszędzie jest tak samo.

Tajemnica Circuito delle Mura. Mislio sam da, że auta pojadą w dalszą trasę, ale okazało się, koji rade oko zidina starog grada,,pl,Možete ih diviti po volji i uživati ​​u,,pl,Koja je najljepša,,pl,promatrana u divljini,,pl,na cesti,,pl,vrijeme vožnje,,pl,Da bi se to još nisu stvoreni,,pl,Bergamo Povijesni Gran Prix imao svojih početaka u,,pl,utrka broje,,pl,ili krugova,,pl,godine, odlučeno je da se ponovno organizirati BHGP u obliku show za publiku,,pl,uvijek na zadnju nedjelju u svibnju,,pl,Predstavljena su dvije sjednice nakon,,pl,u smislu krilu,,pl,Moto GP,,it,GTS i f1,,en,a onda bi trebao biti u starom gradu Bergamo,,pl. Można było je podziwiać do woli i delektować się tym, co jest najpiękniejsze – obserwować w środowisku naturalnym, na drodze, podczas jazdy. Do tego przecież zostały stworzone.

Bergamo Historic Gran Prix swój początek miał w 1935 godina, wyścig liczył 70 okrążeń czyli 240 km. U 2004 na 69 latach zdecydowano się ponownie organizować BHGP w formie show dla publiczności, zawsze w ostatnią niedzielę maja. Prezentowane są dwie sesje po 4 okrążenia w kategoriach: MOTO GP, GTS i F1.

i warto być wtedy w Bergamo na starówce.