BERGAMO HISTORIC GRAN PRIX,,en,is a show,,en,not a race,,en,or how to find a chance in the historical center of the show,,pl,feel decent,,pl,high octane fumes,,pl,hear gems,,pl,pish Automotive monsters and see what they do with asphalt,,pl,Highlight,,en,The main attraction of the Concorso d'Eleganza Villa d'Este was the elegance and climate,,pl,It was to be married the Italian espresso and slop,,pl,This is not a provocation,,pl,it is our subjective impressions after the visit - two days,,pl,na Concorso d'Eleganza Villa d'Este,,it,Saturday is a complete dud,,pl,Sunday was supposed to offset the disappointment was only a speck smaller ...,,pl,Mille Miglia or the history of red arrows,,pl,This year, she passed,,pl,km race through Italy,,pl,Traditionally start in Brescia,,pl

is a show, not a race…

czyli jak przypadkiem znaleźć się w centrum historycznego show, poczuć porządne, wysokooktanowe spaliny, usłyszeć perełki, tfu motoryzacyjne potwory i zobaczyć co robią z asfaltem.

Rozczarowani Concorso d’Eleganza Villa d’Este, nie czekaliśmy na prezentację. Zdecydowaliśmy się wrócić do Bergamo i zwiedzić starówkę. Wjechaliśmy kolejką funicolare do Città Alta i wąskimi uliczkami szliśmy za tłumem ludzi. W oddali zobaczyliśmy flagi z bykiem…

Na placu odbywało się Bergamo Historic Gran Prix. Auta uczestniczące w BHGP wzbudziły nasz zachwyt, to była “najwyższa liga”.

Ku naszemu zdziwieniu, załogi zaczęły szykować się do drogi. Bałagan z wyjazdem przypominał ten panujący na naszych rajdach, czyli z nami wszystko w normie i wszędzie jest tak samo.

Tajemnica Circuito delle Mura. I thought, że auta pojadą w dalszą trasę, ale okazało się, że jeżdżą dookoła murów starówki. Można było je podziwiać do woli i delektować się tym, co jest najpiękniejsze – obserwować w środowisku naturalnym, na drodze, podczas jazdy. Do tego przecież zostały stworzone.

Bergamo Historic Gran Prix swój początek miał w 1935 years, wyścig liczył 70 okrążeń czyli 240 km. In 2004 on 69 latach zdecydowano się ponownie organizować BHGP w formie show dla publiczności, zawsze w ostatnią niedzielę maja. Prezentowane są dwie sesje po 4 okrążenia w kategoriach: MOTO GP, GTS i F1.

i warto być wtedy w Bergamo na starówce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.