“Tales and Legends”

Zaczynamy z wysokiego c, nasz pierwszy maraton i od razu jeden z najlepszych na świecie.


Historia jest prosta, zaczęliśmy biegać w lipcu a we wrześniu usłyszałam w radiu, że odbyła się kolejna edycja nietypowego maratonu, gdzie pije się wino, wszyscy biegną przebrani i dobrze się bawią. Długo się nie zastanawiałam, lepszego maratonu na pierwszy raz nie można sobie wymarzyć. Pozostało tylko czekać na rozpoczęcie zapisów.
8 000 miejsc rozeszło się w dwie godziny, a my byliśmy w gronie szczęśliwców, którym się udało. Byliśmy przygotowani wcześniej uzyskaliśmy “certyfikat medyczny”.
Był luty, rozpoczęliśmy poszukiwanie biletów i hoteli. Zmodyfikowaliśmy nieco początkowe plany rezerwacji hotelu jak najbliżej Pauillac, gdzie startuje maraton. Organizator przygotował specjalne busy jadące z Bordo.

Polecieliśmy z Berlina do Bordo wcześniej gniotąc się 4 godziny w Polskim Busie. Z domu wyjechaliśmy przed 24 w Bordo byliśmy po 12. Autobusem z lotniska przejechaliśmy coś około 30 przestanków i poszliśmy szukać naszego hotelu. Zameldowanie o godzinie 15 a o 16 mieliśmy specjalny autobus do biura po odbiór pakietów. Trochę nerwów kosztowało nas odnalezienie przystanku skąd odjeżdżał autobus, po telefonach do organizatorów i wizycie w centrum informacji udało się znaleźć odpowiednie miejsce. Wyruszyliśmy i kolejna niemiła niespodzianka ogromne korki na obwodnicy i tak z zapowiadanej 40 minutowej jazdy było koło 2 Stunden. Denerwowałam się bo mieliśmy określoną godzinę odjazdu z powrotem a jeszcze trzeba było odebrać pakiety. Zmasakrowani wielogodzinną podróżą dotarliśmy na miejsce. Szybko poszło, trochę było bałaganu i niepotrzebnie trzeba było stać w osobnych kolejkach po odbiór pakietu, “bransoletek” na autobusy i spacer z lunchem (który dodatkowo wykupiliśmy). Zdążyliśmy jeszcze posilić się serem bagietką i winem. Droga powrotna już bezproblemowo bez korków i przed 22 byliśmy w hotelu. Jutro start!