Италијански автомобил – Autoworld

Италијански лудило по belgijsku.

време “помине програма” тоа е причината зошто tłukliśmy нагоре:
15 минути во автомобил, 4 ж автобус, 1 еден час во авионот и 17 минути воз.

Можеби сме виделе повеќето претстави автомобили, но изложбата беше интересно подготвени. На едно место и време се собраа оригинални и уникатни модели. Тие беа вреди секоја минута…

Alley ѕвезди и да признаеме, Јас прв пат го виде дека повеќето.

Комбинацијата на Pegaso се сугерира. очигледно тоа беше тогаш мода…

Siata V8

Фиат 8V суперсоничен, 1953

Фиат 8V Дотеран, 1952

Alfa Romeo 6C 2600

Седница на италијански убавините на Alfa Romeo: Дискотека Volante z 1952 Roku з Disco Volante од Touring Superleggera z 2013 години.

Остатокот од моркови

Восхитував umilały маслинови дрвја и фонтана.

И не постои начин да се опише како беше италијански и божествено.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.