Италијански автомобил Страст

Оваа година, во Брисел zagościło Autoworld италијански Сладок живот од страна на големите C, или повеќе по полски S – како автомобили.

Широко рекламира изложба и нè во искушение, бо Alfa Romeo Disco Volante z 1952 (само 4 копии), Touring Superleggera z 2013 Јас Lamborghini Veneno z 2015 се доволни причини да патуваат.

Ламбо ќе биде во посебна глава, и тоа не е затоа, дека јас “бикови” најубавите автомобили, Veneno личи nierzeczywiście – што се компјутерски графички… туку затоа што, дека “rogatych” копии беше навистина многу.

Сега генералниот план Autoworldu. Ќе повторам, но јас навистина ми се допаѓа овој музеј, постојано се менува и изненадувања. Овој пат, во прилог на италијански изложеност, Тие конвертира фиксниот дел. Автомобил, како и во “Шкода” Отидоа на полица.

До “пониски” се разбира.

Дојдоа неколку вести.

Многу грдо Ферари.

И стари пријатели во друга група.

Но, најважно е на подот, на која таа го покани на мини изложба на влезот.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.