Брз, маѓепсан Торо

Друга иконски модел, кои се познати на автомобил со знакот на бикот беше продуциран од Countach 25 години.

Музејот е автомобил со број еден, основа на прототип, а последниот “Годишнината”.

Тие не знаеја што да се заврши - вметнува монети.

25 години поминаа

Ние воспоставени култот модели – Diablo

па дури и Lamborghini ATV настана, trawją работа за спроведување на сериско производство од следниот Кабрио.

Лилјак, Галантен, Huracan, Aventador… да изчетквам најпознатата. На патот, беа моделот помалку познати и популарни. Музејот на првиот кат се “Концептот CARY” произведени во еден копии и модели годишнината, исто така едно парче.

Најпознатите сини Lamborghini

дури и нешто што виси на ѕидот

lamborghini_41

Lamborghini е исто така брзо брод и тркач

Музејот е задолжително за сите, дури и домаќинки и трактористи, е празник за очите и убаво кажа приказната автомобил, дека соништа. Јас само посакувам, дека ретко кој може да си дозволи “лути бик”, музејот ти барем може да ги види.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.