Маранело тест возење

на големо разочарување на Модена во позадина отиде во Мека на црвени автомобили во Маранело.

или посета на фабриката ги задоволи нашите апетит?

Прво моравме да се вози…

Тој ги поздрави ни големо, црн коњ а можеби и повеќето “oklepany” поглед.

Следна беше малку подобар

Сите ние ги одржуваме нашите прсти ја преминал за Schumiego.

Дино ме плени, на одмор не е прв пат, но не можам да преболам, тоа не беше Testarossy!

Преку Авто-taka – nijaki.

И – Признавам, Ми се допадна и на Ферари, но колку од тоа е заслуга на истиот презентација…

Имаше некои образовно,

и посета на фабриката, ние имаме само,

поради забраната за снимање, во секој случај chłonęliśmy како сунѓер секој збор водич, возеше низ Fiorano коло, видовме еден авион со познатиот дуел жабри Вилнев и Ферари МНОГУ, кои понатаму 30 Години е доволно. Се произведува на годишно ниво 7000 Автомобили, главно на НР Кина, САД з МК. Најевтиниот е Калифорнија, и се чека на нејзиниот две години, за остатокот. Сопственикот првиот добива одбележан совршено во секој детал од нарачаните автомобил модел, и по приемот на Ферари организира настан “Добивањето”, wszystko oczywiście w cenie auta 😉
Видовме фабрика автомобили и автомобили “граѓански

(новите) Фабрика Ф1 автомобили во текот на изградбата.

На крајот на задолжителните посета на најпознатата паб

и промена на тркала.

А, Maserati што ме прогонува, по враќањето во Модена…

Но, јас прости Trójzębowi, на крајот од оваа година го слави стогодишнината.

И таа традиција е направено – Рејтинг – и музеи и жал ми е да ја напишам оваа, постојат “слаби”. Наведени се неколку автомобили, недостаток на раскрсница, предводник на модели и кохерентно раскажана историјата. Ситуацијата не спаси дури и фабрика, кој љубоморно го чува своите тајни. За љубител на брендот јас препорачувам, Нека остатокот од пакувања торбите и оди во Франција…

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.