Енцо Ферари

тоа е приказна за коњ заб. Прошетки на музејот започна во Модена, Енцо Ferrai, затоа што, дека Ферари треба да биде приоритет на дланка

во басенот на луксузни автомобили.

патот чека изненадување и тоа не е за дожд, што за нас е норма во Италија.

Модена и жолта боја е карактеристичен и за музејот, во футуристички зградата чамци нас и Maserati поздрави.

Ова ме потсети на нашиот пријател Остин

не без медиумска презентација

но зошто во музејот на Ферари Maserati самостојна? За среќа, зградата, каде што живеел Енцо се најде она што го очекувавме.

Интересен беше приказната на коњ и работа на Ферари

Искрено, музеј ме разочара со надеж за повеќе чекаа шатл Маранело.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.