17. NarozeMini 2014

Rallye Монте Rusava чинеше да биде интересно, надвор од, дека 2010 година во овој момент тоа е веќе организиран Овој агол – Овој пат настанот алудираше на рели – 50 години од освојувањето на мини Rallye Монте Карло. Подготви три временски периоди и интересни пат, Clubiemu но веројатно не му се допадна на програмата, затоа што одбија да соработуваат 10 милји од дома.

На светлата излезе и не сакаат да оган до. Автомобил беше одложено излез на тротоар и Maciek него солидна Strenna serenaded, погледна под хауба и не најде ништо од интерес. На следната раскрсница повторно застој. По долго гости и испитување на сите можности решивме да си одам дома и да одат во Чешката Република Abarth. КЛУБ по слушнеме добри вести целосно исцелена и храбро возеше дома. Препакува работи и да се соберат Мини возеше Шкорпија.

Таму веќе имаше многу Мини и јас се восхитуваат најдов, и покрај фактот дека целиот свој боја да биде здодевен. Автомобили беше помалку од вообичаеното, до самиот неколку интересни примероци.

Clubmany беа две, Ова унгарскиот имаше убава тркала ММ

На аголот од моите омилени точка на програмата е ноќта митинг, Се разбира, ние учествуваа во неа, и овој пат. Горди број екипажот 13.

Со музика во позадина, климатизација и внатрешно осветлување не е исто, за висок луксуз. Други се бореа со магла и нула видливост.

Во саботата наутро, со прецизноста на швајцарски часовници се пресели во Rallye Монте Rusawa, на патот изненадувања нè пречекуваат:
непланирани

и оние изготвен од страна на организаторите

Возевме добро и не се чувствуваат дискриминирани од страна на другите учесници, Но тоа не е исто како возење Мини. Привремени вработувања митинг целосно лежеше, автомобилот е премногу голема за остри кривини, Јас не гледам на мислења и ќе ме безнадежно.

Бевме толку рано во завршница, дека организаторите не имаат време да се подготват за нас 13 задача. По повеќе од половина час на чекање можев да zaszpanować HHC, бидејќи задачата е пресели во близина на рид, па, да тркала стркала надолу инч. Додека чекаат за вечера, а резултатите заминаа печурки.

Во вечерните часови, по традиционалните час доцнење ги објави резултатите, тим на полски помина сензационално ножот да црпи повеќето од наградите. Група Краков многу џем борбата за резултат и неверојатно искусни митинг, Поранешниот жестока борба на Горна шлезиски, имавме многу “здрав” пристап. Додека во разговор со едното и другото и не се видат двете групи заедно. Сите се во клубот и се уште ја задржи “нивните кластери”, Мислам дека, сепак, подобро, дека имало неколку мини клубови. Таков јаз не се гледа во групата на унгарскиот… А тактика marginesie, зборуваше малку за собири и мислам дека следната година ќе ја посетите на “Krakoski”, Организаторите трепери.

Во неделата, ние поздрави сонцето, но имавме тоа добро, бидејќи ние се вративме дома, пристигна, се разбира, нема изненадувања. Сега ние ги видиш Clubiego, веќе имаме некои сомнежи за неговата немоќ и се подготвува Маркос, кои ако не знае најважните митинг на годината.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.