VOUS Pleszewsko – Dobrzycki rallye de véhicules historiques

Wahania co do wyjazdu mieliśmy ogromne, jeszcze rano nie byliśmy do końca zdecydowani, czy pojedziemy. W końcu się zdecydowaliśmy, ale że całą noc padało i na dzień też zapowiedziano opady Marcos został w domu.

VOUS Pleszewsko – Dobrzycki rallye de véhicules historiques “les propriétaires de résidence de Trail” w tym roku był oblegany przez załogi, listę startową zamknięto z 80 -cioma załogami, ale chętnych było znacznie więcej. W takiej ilości aut trafiło się kilka ciekawych egzemplarzy

nowy stary nabytek naszego znajomego z Rydzyny

i mój absolutny faworyt Glas

Bazą rajdu był pałac w Dobrzycy, gdzie po odprawie w totalnym bałaganie, który z czasem okiełznali organizatorzy ruszyliśmy na trasę.

Zrobiło się jesiennie i można było podziwiać widoki, bo itinerer był prosty do oczytania

W pałacu Orli ugoszczono nas po staropolsku i to był strzał w dziesiątkę, bo byłam już głodna

Dłuższy postój zaserwowano nam na placu przy zamku w Koźminie Wielkopolskim, były tam trzy próby “Sport”, zwiedzanie muzeum i poczęstunek.

Przy wyjeździe zrobił się straszny kocioł, dopiero po dłuższym czasie bałagan uporządkowała Straż Pożarna i start szedł sprawniej. Dostałam nawet ofertę pomocy przy pchaniu auta, bo my jak zwykle podjeżdżaliśmy na napęd pociągowy, żeby nie obciążać silnika. Grzecznie podziękowałam ale niektórzy byli zmuszeni skorzystać z pomocy. Po ponad godzinie czekania na swoją kolej ruszyliśmy na trasę.

Zakończenie zorganizowano na rynku w Pleszewie, gdzie wręczono puchary, my tez się załapaliśmy na czwarte miejsce.

En résumé – byłam zaskoczona obecnością Miniaka na rajdzie, a jeszcze bardziej gdy w Pleszewie dołączył do nas drugi, a co do organizacji Rajdu – to po pierwsze przydało by się wprowadzić ograniczenie wiekowe dla aut – des 1985 ans. Oglądać auta z lat 90-tych jest wątpliwą przyjemnością, szczególnie Audi i Mercedesa w różnych konfiguracjach. Chętnych do udziału jest tak wielu, że jest w czym wybierać. Drugim i dla mnie najważniejszym mankamentem był bardzo przedłużający się start, także do kolejnych etapów. 80 załóg to dużo samochodów i tak jak zauważył nasz znajomy Grzesiek, niepotrzebnie się zrywał rano i pędził by zameldować się przed godziną 10, jak jego start był po ponad godzinie oczekiwania po godzinie 11. Rozumiem, że musimy zaprezentować się ludziom ale trzy przeciągające się starty, bałagan i godziny oczekiwania nieco psuły wizerunek tej imprezy. W tym roku chyba liczba uczestników zaskoczyła organizatorów. Cały rajd jednak oceniam pozytywnie jest łatwy i przyjemny w sam raz na zakończenie sezonu, a organizatorzy dbają o uczestników.

One Reply to “VOUS Pleszewsko – Dobrzycki rallye de véhicules historiques”

 1. r4

  Rajd bardzo fajny. Trochę bałaganu przy każdym starcie. Wystarczyło podzielić auta na 3 grupy i puszczać kolejno. Rozczarowaniem było dopuszczenie do udziału w rajdzie Golfa II i to po lifcie, malucha z lat 90 tych i innych “Współczesnych”. Pan “Baleron” też okazał się podróbem. Pomimo że stylistyka auta nawiązywała do lat 20 ubiegłego wieku, to było w nim coś kiczowatego. Niestety z Nestorem Baronem jest trochę jak z reklamą KFC.
  Zabrakło też jadła i picia. Dziwne ale wszyscy trochę głodni chodziliśmy. Nie mam żalu do organizatorów, ale brak możliwości dokupienia porcji zupy i bułki zadziwił.
  Ogólnie super Wielka impreza.
  Już odliczamy czas do przyszłego roku.

  Reply

Laisser un commentaire

Votre adresse email ne sera pas publiée. les champs requis sont indiqués *

*

Ce blog est maintenu libre spam par WP-SpamFree.