Cité de l'Automobile

Дефинитивно по музејот може да се каже – Сум видел сето тоа и ништо не е во можност да ме amaze, нема авто, автомобил, тркач и се друго што има тркала и вози. Веднаш предупреди, дека луѓето со слаби нерви нив ќе биде во домот на остатокот од Задолжителна оди во Франција да Mulhouse, затоа што она што е скриено ѕидовите на музејот само треба да се види еднаш во твојот живот.

Мојата оставајќи музејот ние веќе го знаевме, кои доаѓаат таму повторно!

Чудно нешто е, Немав планови да се истражуваат Cité de l'Automobile, БА дури и не знаат од своето постоење! Во овој момент јас треба да се направи црвен. На патеката налетав на фото објавени на FB Бугати Ројал, Најдов, дека јас “во живо” види колата и потврди својата големина. Моментов во потрага на интернет и дознав , токму во Mulhouse и она чудно музеј се наоѓа на патот на нашето патување Abarthowego. Јас останав со ништо, но се додава точка на мапата и малку се менува нашиот пат, и така се приклучи 4 музеј.
Ние чекавме еден час, бидејќи музејот се отвора своите врати за 10, тесен, темна коридор ние свесни за она што нè чека. Таа започнува невино, kilka Bugatti, решетка, одговори Royala, преземе аудио водич и излезе на осветлени простор. Колоквијалниот пишување да ни вилица падна и така тоа беше крајот на нашето патување. Не можев да се ослободи од неколку добри часа, и мозокот не доби информации. Бев скоро до смрт zamotoryzowana.
Sala Кралската

и кралот на кралевите, на 6 единици произведени по војната преживеани 4, за кои 2 се наоѓаат во тука!

Простор е исполнет со Бугати, Мерцедес, Rolsy, Hispano-suizy и автомобил компании со кои немав идеја.

Во светот само копија во оваа верзија на тело.


Главната сала
Таа започнува од најстарите автомобил, е празник за сите сетила и не постои начин да им даде на овој, можете да видите има.

Лудило нема крај, покачување на впечаток на огледало и над сите уникатни автомобили

Тоа е тешко замена, постојат прекрасни играчки, годишнината конференција и спортска сала, но тоа е друга приказна… CDN.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.