Јас Ченстохова релито

Во Ченстохова сакал да биде првиот бев Fotorajd сега јас Ченстохова Историски возила рели и на крајот на јуни Прво Роденден Ченстохова – Не знаев, тоа е толку млада град. Настанот беше организиран од страна на нашиот пријател Пол Fryst, што помогна да се подигаат шатори во Јура и со кого разговаравме за Такси пазар во Bytom. Идејата за митингот во секој случај, само зедов од Bytom, и така натаму недела, топла утро стигнавме во трговски центар Jagiellonians. Таму, јас бев изненаден од импресивен број на автомобили – повеќе од 70, Ова се појави да егзотични, Интересни и ретки предмети – беше еден да се види.


Учесниците можат да ги тестираат своите знаења за историјата на автомобилската во тестот, Време да се повлече на бебето и да учествува во обид да ги собере од специјално подготвени Shorty Трампа волан.
Во попладневните часови, придружуван од полицијата требаше долго и шарени поворка на плоштадот Biegański, каде uraczono грашок супа и ни зеде до крајот на релито.

Тоа беше многу убаво, и голем аплауз припаѓаат на целиот тим за нивната подготвеност да, определување и така ефикасна организација на релито, времето и присуство, исто така, неконтролираното. Една мала, но – станавме малку премногу долго во трговскиот центар.

Сини сува дојде дома и тоа беше првиот митинг оваа година, кога врнеше. За жал, во текот на ноќта бурата го погоди Вроцлав и нас podtopiło гаража и доби miniaki 30 cm на вода под тркалата. Заговори велат, дека тоа е преку 13 и не глобалното затоплување, сите се исти, се додека тоа веќе беше сува и топла.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.