Декември парада

Ние одлучивме да одиме ладна Clubim, Ноќ во декември на мини парада организирана од Inchcape. Клуб излезе храбро и со – 15 истрелани, Потоа полека летото zakolebaliśmy пред собранието точка на Магнолија.


Во мојата наивност Се надевав, дека организаторот “zaklepał” место – за жал,, продавница одигра Dantesque сцена пред Божиќ. Успеавме да најдеме едно парче надвор и паркирани таму, обединил остатокот од нас. Нов беше околу 10 Автомобили, класици 4. По краток брифинг на градот парадата започна, и решивме да одиме право во салон – żółte blachy mają swoje prawa 😉
Лизгањето паркот испадна да биде доста предизвик, на крајот успеавме да се излезе од плута и нема изненадувања пристигнаа на местото, каде што наскоро обединил остатокот miniaków. Ние беа третирани на ладно вклучена, топло кафе, пијалаци wyskokowymi, модна ревија и слободни pogaduchami. Поделба на класиката и пластични но секогаш доминира пофалби припаѓаат на Катерина, кои храбро се обиделе да застане над поделби.

Се чини, дека некои луѓе се подготвуваа за Божиќ предавство…
По pogaduchach, przeszperaniu спектар на користени автомобили се вративме дома. Јас се покаја за чистење далеку на ладно шасија Clubiego. Јас, тоа беше неговиот прв и последен Зимски време.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.