Насловна

Веќе без изненадувања, стигнавме до куќата. Времето во текот на ноќта дожд се претвори во Плауен “Патот” дека не е, премногу топло, не е премногу ладно, без гори сонцето, Значи возевме убаво. Ние гледавме на согорување контрола мислења, но сепак остана на нормално ниво. Во попладневните часови, доби валкани, wymęczonym но на свој тркала Amberkiem.

Влегов во РАСПАКУВАЊЕ И Maciek не можеше да одолее и rozkręcił покрив. По два часа на борба, туку на загаден samarium и ми рече среќен, дека санираат покривот и “Како уште подобро отколку порано”. Падна една ролна, исто така недостасуваат неколку завртки.
Експедицијата остана Amberkowi крава Бел како сувенир, како што му доликува на вистински Швајцарија, носи тоа гордо на огледалото (срцето беше отстранет така што нема да се јавите на голема полски патишта). И ние сме веќе гледа напред кон IMM 2012 и се планира патување околу езерото Балатон.
PS.
Motocaina – патување – најава

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.