Плауен

Речиси со солзи во очите камп збогум. Од впечаток ние дури и не miniaka сувенири Фото пред огласна табла. Ние моравме да ги вози 450 км на пријател веќе камповите во близина на Плауен – Бев купување ми.
Maciek возеше првата епизода. ПОЛНИТЕ ГОРИВО и многу брзо еднаш сме го имале за купување на бензин. Не можев да вината жестока диск Maciek – Тоа секогаш оди многу побрзо од мене и повеќе притисок miniacza. Брзи пресметки покажа горење 13 – 14 литри 100 километри. Нешто не беше во право. Zatankowaliśmy автомобил, нема совет, но во најблиската паркингот на гориво, бидејќи ние се 'уште се намали со алармантна стапка. Maciek undid на батеријата за ресетирање на компјутерот. Моравме да чекаме за 15 минути во тоа време, исто така, погледна под хауба. Се испостави, дека CAM од вакуум скрши и возилото се “живот” воздух. Оттука, како голем согорување. Немавме лента, штета што печат, но имав идеја да одат дека многу возачи на камиони има паркинг треба да имаат опрема. Веќе прв возач poratował zagadnięty нас грижливо завиткан во лента и CAM слета на вашиот сајт. Следниот километри беа означени wgapiania на Socket на нивото на горивото. За среќа, дијагноза и третман се покажа како точна и сè се враќа во нормала. За вечера бевме на камп. Водата во езерото е многу поладна од Констанца, и поднесе оставка од бањата. За да го правда со традицијата на црно облаци се собраа и почна да врне. На крајот на 19 отидовме во кревет да спијам лулка звуците на дожд.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.